Aktualności

W środę, 12 czerwca 2013 o godzinie 13:00 w Kawiarni FAMA przy ul. Legionowej 5 w Białymstoku odbędzie się konferencja prasowa poświęcona II edycji Festiwalu Kultury Serbskiej VIDOVDAN 2013!  W trakcie konferencji na wszelkie pytania odpowiadać będą: Michał Czykwin (wikariusz prawosławnej parafii św. Apostoła Jana Teologa),Grażyna Dworakowska (dyrektor BOK) oraz Maciej Rant (kino Forum BOK). W czasie spotkania przedstawione zostaną również informacje m.in. na temat: ...
W związku ze zbliżającym się świętem wielkiego męczennika Łazarza Serbskiego, którego cząsteczka relikwii znajduje się w cerkwi św. Jana Teologa w Białymstoku, oraz planowanymi obchodami tego dnia (Festiwal Kultury Serbskiej Vidovdan w Białymstoku) parafia otrzyma niezwykły dar od serbskiej Cerkwi. Z błogosławieństwa patriarchy serbskiego Ireneusza do Polski zostanie przywieziona kopia cudotwórczej ikony Bogarodzicy „Trójręka”. Oryginał tej ikony znajduje się w s...
Rozmowa z ks. Michałem Czykwinem o zbliżającym się Festiwalu Kultury Serbskiej na antenie Radia Białystok. Rozmawia Miłka Malzhanw dniu 20.06.2012.   ROZMOWY SŁUCHAJ TUTAJ:        
Na Festiwalu Vidovdan w Białymstoku swoją obecność zapowiedziała ekipa stacji RTS- Serbskiej telewizji publicznej (odpowiednik polskiego TVP). Dziennikarze są zainteresowani zrobieniem relacji o pierwszym w historii Festiwalu kultury serbskiej w Polsce oraz przybliżeniu naszej działalności i naszego miasta serbskim widzom.  
W czerwcowym numerze „Przeglądu Prawosławnego” można przeczytać wywiad z jednym z organizatorów Festiwalu „Vidovdan”- ojcem Michałem Czykwinem. O idei Festiwalu, przygotowaniach i planach na przyszłość można przeczytać na stronie „PP”:        
Portal specjalizujący się w tematyce Serbskiej duchowości, historii i sprawm bierzących www.dzwonnica.info przyłączył się do promowania Festiwalu Vidivdan. Więcej możesz zobaczyć na stronie Dzwonnicy:          
12.6.2012 | Portal Balkanistyka.org objął patronatem medialnym Fest...
  Portal Balkanistyka.org objął patronatem medialnym Festiwal Vidovdan. To wyróżnienie dla naszego Festiwalu móc być promowanym przez tak zacną instytucją.           
We wszystkich Strefach Kibica miast gdzie odbywają się mecze EURO 2012 będzie pokazywany film „Maradona by Kusturca” w ramach Piłkarskiego Kina. Ten film będzie można również zobaczyć na naszym Festiwalu! Zapraszamy na Nocne Kino!  
Chór Pierwsze Towarzystwo Śpiewaczego w Belgradzie wystąpi na koncercie w Warszawie. Występ zaplanowany jest na sobotę 30 czerwca wTatrze Rozmaitości przy ulicy Marszałkowskiej 8. Początek o godz. 18:00. Wkrótce więcej informacji.  
05.6.2012 | Mercedes wspiera Festiwal
Auto Idea - Białostocki przedstawiciel marki Mercedes-Benz wesprze logistycznie Festiwal Vidovdan. Samochody tej znanej i cenionej marki będą w czasie Festiwalu obsługiwały gości zagranicznych Festiwalu.  

Warning: Creating default object from empty value in /alt/home/webmaster.vidovdan/www/vidovdan_pl/libs/Site/DataSource/Filter/Abstract.php on line 115