a a a
2013-06-23

Koncert Grupy Wokalnej Constantine

Constantine

Bilety

W piątek, 28 czerwca o godzinie 19:00 w kinie Forum przy ulicy Legionowej 5 w Białymstoku odbędzie się koncert Grupy Wokalnej Constantine. Będzie to już druga wizyta zespołu na festiwalu.

Zespół wokalny Constantine wywodzi się z miasta Niš. Swą nazwę zaczerpnął od historycznej postaci cesarza Konstantyna Wielkiego, który urodził się ok. 282 roku właśnie w mieście Niš. 

Grupa powstała w 2008 roku jako wspólny pomysł muzyków i wielbicieli kameralnej muzyki wokalnej na nowoczesne, niestandardowe wykonanie tego rodzaju muzyki. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany i bazuje na kompozycjach serbskich i zagranicznych autorów muzyki etno, pop, rock, jazz czy muzyki filmowej i duchowej, którą Constantine aranżuje w specyficzny i wyjątkowy sposób nadając jej własny charakter. 

Celem grupy jest promocja i afirmacja kameralnych i niestandardowych wykonań wokalnych oraz zachowanie muzycznych tradycji Niša i Serbii oraz szeroko rozumianych stylów muzycznych.

Grupa Constantine koncertowała w całej Serbii. Muzycy wzięli udział w najważniejszych festiwalach muzycznych w kraju oraz uświetniali swym śpiewem ważne wydarzenia kulturalne, rozrywkowe czy sportowe. Można tu wspomnieć o Festiwalach jazzowych, Przeglądach filmowych czy otwarciu tenisowego turnieju Puchar Davisa, gdzie Constantine wykonywał hymn Serbii i Szwecji. W marcu 2012 roku grupa Constantine wystąpiła w serbskiej wersji popularnego na całym świecie programu „Mam Talent!”, gdzie muzycy zajęli III miejsce. 

Oficjalna strona Constantine: www.constantine-nis.com

 

Zapraszamy serdecznie!