a a a
2018-06-22

Już w sobotę rozpoczynają się warsztaty muzyczne

Tegorocznym gościem Festiwalu jest zespół muzyczny „Pletenica”, który działa przy Szkole Muzycznej Stevan Hristić w miejscowości Gniljane na Kosowie. Gniljane to jedna z niewielu serbskich enklaw, które pozostały w tym regionie. Mieszkańcom nie tylko udało się pozostać na swojej ziemi, ale również zachować swoje szkoły, wśród których jest i szkoła muzyczna.
Dziecięco- młodzieżowy zespół Pletenica, przy wsparciu nauczycieli grających na narodowych serbskich instrumentach zaprezentuje się w Filharmonii przy ulicy Podleśnej w czwartek 28 czerwca o godzinie 19:00. Wstęp wolny!


Zanim jednak Pletenica wystąpi na koncercie, jej członkowie poprowadzą i wezmą udział w warsztatach muzycznych, które będą miały miejsce w dniach 24-28 czerwca. Warsztaty odbędą się w Akademii Supraskiej i weźmie w nich udział 30 młodych uczestników z Polski.


Lista miejsc dla uczestników z Polski na pobyt stały na warsztatach jest już zamknięta, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia otwarte od poniedziałku do środy w Akademii Supraskiej od godz. 17:00.