a a a
2018-06-19

Promocja nowej książki

Podczas spotkania bedzie miała miejsce prezentacja książki pani Magdaleny Ickiewicz Sawickiej, która osobiście zaprezentuje swoją pracę.

 

Książa pod tytułem "Kryminologiczne aspekty bezpieczeństwa religijno-konfesyjnego na Bałkanach Zachodnich- współczesne zagrożenia (wybór)" – jest owocem fascynacji, inspiracji i pragnienia poznania części Europy zwanej Bałkanami ‒niekiedy zapomnianej, a niekiedy odrzucanej i pogardzanej przez cywilizację Zachodnią. Bałkany to skraje emocje, to gorąca bałkańska krew, to także kraina gościnności, kawy, rakiji i ludzi, których zaufanie zdobywa się bardzo długo, ale jeśli już się je zdobędzie, to pozostaje ono na zawsze. Oddaję w ręce Czytelników książkę, która wprowadza w ten mistyczno-religijno-konfesyjny bałkański świat, uchyla rąbka wielkiej tajemnicy związanej z tym obszarem Europy…

 

Magdalena Ickiewicz-Sawicka – kryminolog: specjalność naukowa - międzynarodowe prawo karne, bezpieczeństwo oraz filozofia i etyka prawa.
Zainteresowania naukowe: obszar bałkański i bliskowschodni ze szczególnym uwzględnieniem problematyki państw postjugosłowiańskich; umiędzynarodowione konflikty zbrojne, ludobójstwo, zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości, wojna domowa, czystki etniczne, zarządzanie projektami zbiorowej przemocy.

 Miejsce: Dom parafialny, ul. Herberta 61, Białystok
Data: 27 czerwca (środa) godz. 17:00